PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752130}
6,5 39 121
ocen
6,5 10 1 39121
4,6 24
oceny krytyków
Kamerdyner
powrót do forum filmu Kamerdyner

Fragment nr1

ocenił(a) film na 7

można się przekonać o mistrzostwie prawdziwego mistrza i masła maślanego ;) Janusz Gajos (w moim prywatnym rankingu ścisły top w Polsce i świecie) Kaszubski w jego wykonaniu "palce lizać" w porównaniu np. do M. Dziędziela ("Miasto z morza"), którego też lubię i podziwiam ale to duuuuża różnica. Uwierzcie Kaszubie ;)

ocenił(a) film na 8
piopio

Widziałam. Bardzo dobra gra aktorska, Gajos zebrał największe brawa,co było oczywiste. :) Niektóre momenty wywołały efekt gęsiej skórki i przeszywającej ciszy na sali.

asss_filmweb

Film słaby, zapraszam do przeczytania książki.oddaje całą walkę Kaszubów o wolność i swoje prawa

piopio

Obaj aktorzy są świetni, ale zgadzam się, rola Gajosa pierwsza klasa.

ocenił(a) film na 8
piopio

Gajos mistrz!

ocenił(a) film na 6
Novakovsky

Gajos - to klasa sama dla siebie.

ocenił(a) film na 8
piopio

No to prawda, myślę że Gajos ten film wygrał

ocenił(a) film na 8
piopio

Gajos im jest starszy tym gra jeszcze lepiej, w przeciwieństwie do Olbrychskiego, co widzimy idealnie po tym filmie

ocenił(a) film na 8
MygyBulla

A Woronowicz na równi.

ocenił(a) film na 8
MygyBulla

Mnie się wydaje, że reżyser nie pozwolił Olbrychskiemu szarżować, tak samo jak nie pozwolił Fabijańskiemu (tak mówił F. podczas konferencji prasowej w Gdyni - gdy chciałem dać Mattiemu czegoś więcej Filip mnie powstrzymywał. "On ma taki być".

ocenił(a) film na 8
raisa_fw

Ale tu nie chodzi o szarżowanie, a o to, że mówi każde zdanie tym samym tonem, jakby czytał z kartki której nie może rozczytać, dlatego tak duka.

ocenił(a) film na 7
MygyBulla

Fabijański nie duka. Po prostu tak gra. Ma taką nami tę. Należałoby się przyjrzeć innym jego rolom, aby go oceniać, aczkolwiek według mnie jest on idealnie dopasowany do tej roli. Nie można my nic zarzucić.

ocenił(a) film na 7
ToEasy

nami te :D sorry :D
*manierę

ToEasy

O Olbrychskim i o dukaniu była mowa.. nie o Fabiańskim.

ToEasy

Hmmmm.... A mnie brakuje u niego trochę emocji. Żebyśmy uwierzyli w jego miłość do Marity.

ocenił(a) film na 7
piopio

Teraz czas na ocenę całości i uzasadnienie. Niestety oprócz dobrej scenografii, kostiumów i zdjęć co zawsze u Bajona było atutem, film jest przeciętny Co prawda Gajos jak zwykle rewelacyjny ale to wszystko. Bohaterowie mało wyraziści, zwłaszcza ten główny grany przez Fabijańskiego (nie do końca jestem pewien czy wogóle do tej roli pasował ten naprawdę dobry aktor). Scenariusz tez nie porywa jakimiś fabularnymi fajerwerki, zwrotami akcji Fabuła wydaje się być wypłukanym z emocji a do tego brakuje tam płynności między wątkami Cieszyć może tylko to, że wreszcie zrobiono film o historii o regionie z którym jestem związany a o którym prawie w ogóle nie ma filmów I najważniejsze wreszcie ktoś "powiedział" o Mordzie Piaśnickim, którego ofiarą również był mój dziadek. Dlatego z rozmysłem zawyżyłem ocenę ze względu na temat i problem jaki się w tym obrazie porusza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones